درباره ما

فروشگاه آنلاین نمایشگاه کتاب


فروشگاه آنلاین نمایشگاه کتاب سعی دارد تا جادوی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را به تمام کشور و در تمام سال گسترش دهد؛ جادوی دوستی با کتاب، جادوی کتاب‌خوان شدن.
فروشگاه آنلاین نمایشگاه کتاب می‌خواهد همچون نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بهشت ناشران و خوانندگان کتاب باشد.
آیا ما ایرانی‌ها کتاب‌خوان نبوده و نیستیم؟ تاریخ ما و گنجینه‌ی ادبی غنی ایران‌زمین نشان می‌دهد که ما همیشه اهل کتاب بوده‌ایم. پایه‌ی دین ما، چه قبل از ورود اسلام و چه پس از آن کتاب بوده است. زبان فارسی ما را یک کتاب زنده نگاه داشته است. فال گرفتن‌های ما با کتاب است. درس‌ها، ضرب المثل‌ها، قصه‌ها و افسانه‌های ما همگی ریشه در کتاب‌های ما دارند. پس ما کتاب‌خوان بوده‌ایم.
اما اکنون چطور؟ آیا اکنون دیگر کتاب‌خوان نیستیم؟ چند سوال ساده شاید بتواند به ما کمک کند. آیا کودکان ما قبل از ورود به مدارس آموزش و پرورش کتاب نمی‌خوانند؟ آیا کودکان ما عاشق قصه و کتاب نیستند؟ به نظر که چنین می‌رسد. آیا دانش‌آموزان ما کم کتاب می‌خوانند؟ کم کتاب درسی، کمک درسی، تستی و کنکوری می‌خوانیم؟ پس ما همچنان کتاب می‌خوانیم اما شاید مشکل اینجا باشد که دیگر کتاب‌هایی که دوست داریم نمی‌خوانیم بلکه چیزهایی را می‌خوانیم که مجبوریم. بدیهی به نظر می‌رسد که اجباری بودن آفت هر چیزی می‌تواند باشد.
ما در نمایشگاه کتاب هدفمان فروش کتاب نیست. هدف ما کتاب‌خوان کردن مردم هم نیست چون ما کتاب‌خوان هستیم. ما می‌خواهیم شور و اشتیاق کتاب‌خواندن را رواج دهیم. می‌خواهیم یافتن کتاب‌های مورد علاقه کتاب‌خوان‌ها را راحت کنیم. می‌خواهیم بازار ناشران را رونق دهیم تا کتاب‌های خوب بیشتری عرضه کنند. می‌خواهیم یادآوری کنیم که کتاب ارزش است؛ یادآوری کنیم چاپ کردن، خریدن، خواندن و داشتنش ارزشمند است.
فروشگاه آنلاین نمایشگاه کتاب نه رابطه‌ی سازمانی‌ای دارد با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نه می‌خواهد که وارد بروکراسی‌های اداری و دولتی آن شود. همچنین نمایشگاه کتاب رقیب هیچ فروشگاه آنلاین کتاب، فروشگاه‌های آنلاین ناشران و بخصوص کتاب‌فروشی‌های سنتی نیست. آنقدر کتاب در کتابفروشی‌ها و در انبارهای ناشران هست و آنقدر جمعیت بالایی در کشور نیازمند یافتن و خواندن کتاب‌های خوب هستند که نه تنها جا برای همه هست، بلکه باید روز به روز به تعداد ناشران و کتابفروشی‌ها اضافه شود.
نمایشگاه کتاب اهداف و آرزوهای بزرگی دارد که همگی آنها را می‌توان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دید. مردمی که با اشتیاق به دنبال کتاب هستند و ناشرانی که با تمام توان در حال عرضه‌ی کتاب. هدف غایی فروشگاه آنلاین نمایشگاه کتاب این است که این شور شوق را بیشتر کند و از محدوده‌ی زمانی و مکانی فعلی خارج نماید. در این راستا برنامه‌های زیادی داریم. برنامه‌هایی که با همکاری مدارس و دانشگاه‌ها برگزار می‌کنیم. برنامه‌هایی که با همکاری ناشران، نویسندگان، کتابفروشی‌ها، کتابخانه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مربوطه عملی می‌کنیم تا کتاب و کتاب‌خوانی به جایگاه اصلی خود در کشور بازگردد.
در این راه، اگر کتابی برای عرضه دارید به ما اطلاع دهید. تفاوتی ندارد شما ناشر کتاب هستید، کتاب‌فروش هستید، نویسنده‌اید و یا حتی می‌خواهید کتاب‌های کتاب‌خانه خود را عرضه کنید تا کتاب‌های جدید بخرید. در هر حال به ما بپیوندید و با ما تماس بگیرید.
اگر به‌دنبال کتابی هستید، می‌توانید از ما بخواهید. تفاوتی ندارد که شما کتاب‌خوان هستید، کتابفروشی دارید، کتابخانه‌اید، آرشیو جمع می‌کنید و یا محقق و پژوهشگرید. در هر حال ما سعی می‌کنیم کتاب مورد نظر شما را به دست‌تان برسانیم.
منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.


موسس: مرحوم احسان فیض رفعتیان
مدیریت: ادریس فیض مرزوقی
ایمیل: info@nketab.com